Sera Araçları

Sera İçi Çalışma Araçları

Sera Çalışma Araçları

Optima sera içi çalışma araçları, seralarda yetiştirilen ürünlerin toplanması taşınması ve ilaçlanması amacıyla kullanılan araçlardır. Bu araçlar bitki bakımı, ilaçlama, ürün toplama ve taşıma gibi işleri kolaylaştırarak zaman ve işçilik tasarrufu sağlamaktadır.

Kültürel İşlem Arabası

50m/dk hıza ulaşabilen elektrik motoru tahrikli, otomatik kontrollü araçlardır. Kültürel işlem arabaları yüksek alanlara ulaşma, bitki bakım gibi işleri kolaylaştırarak zaman ve işçilik tasarrufu sağlamaktadır.

blank

İlaçlama Arabası

70m/dk hıza ulaşabilen elektrik motoru tahrikli, hız ayarlı tambur sarma mekanizmalı 100mt ilaçlama hortumu sarım kapasiteli araçlardır. İlaçlama arabaları ilaçlama işlemini hızlandırarak işçilik ve zaman tasarrufunun yanı sıra olası hastalıkların yayılmasının önüne geçilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Hasat Arabası

Manuel, ısıtma borularını ray olarak kullanan çelik kasalı taşıma araçlarıdır. Hasat işlemi sırasında verimsiz işçilik uğraşlarının önüne geçerek işçilik ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

blank
blank

Elektrikli Tröyler ve Römork

300m/dk hıza ulaşabilen 2.2kW elektrikli motor tahrikli, yük römorku dahil 1300 kg yükleme kapasiteli araçlardır. Sera içinde hasadı yapılan ürünleri servis yolunu kullanarak toplama alanına taşıyarak işçilik ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Kutu Katlama Makinesi

Optima’nın geniş ürün yelpazesinde yer alan kutu katlama makinesi, üretilen ürünlerin sevkiyatında kullanılan oluklu mukavva kutu ve karton kutuların katlama yapıştırma işlemini gerçekleştirilen kompleks ve tam otomatik makinelerdir. İşçilik ve zaman giderlerini büyük oranlarda düşürerek standart ambalajların kullanıma sunulmasını sağlamaktadır. Tamamı bilgisayar kontrollü otomatik besleme, istifleme ve ebatları hafızada tutma fonksiyonu ile pratiktir.

blank
blank

Tohum Atma Makinesi

Optima’nın, sera içi ürün verimliliğini, kalitesini ve hızını arttırmak amacıyla müşterilerinin kullanımına sunduğu tohum atma makinesi, farklı ölçülerde viyollere uyum sağlayan, kullanımı kolay ve pratik, bakım gerektirmeyen taşınabilir yapısı ve % 99,9 tek tohum düşürme oranı  ile kullanıcı dostudur.

Forklift

Forklift, malzeme taşıma için endüstri lideri bir çözümdür. Dikey olarak daha yüksek bir karşı ağırlık ile forklift, yüksek kaldırma kapasitesini korurken dar alanlarda gezinebilir. Daha dar alanlarda daha yüksek kapasiteli asansörler gerektiren özel uygulamalarda da popüler olan forklift, raf, alan planlama ve nakliyede yeni fırsatlar sunan özel bir model forklifttir.

blank
blank

Jeneratör

Su soğutmalı, dizel motor
Mekanik fanlı radyatör
Dönen ve sıcak parçalar için koruyucu ızgara
Elektrikli marş ve şarj alternatörü
Raf ve kablolar dahil başlangıç aküsü (kurşun asitli)
Motor soğutma suyu ısıtıcısı
Taban çerçeve tasarımı, entegre bir yakıt deposu ve titreşim önleyici izolatörler içerir
Esnek yakıt bağlantı hortumları
Tek yataklı, H sınıfı alternatör
Endüstriyel egzoz susturucusu ve çelik körük ayrı olarak tedarik edilir (açık setler için)
Statik akü şarj cihazı