İklim Kontrol

İklim Kontrol Ekipmanları

İklim Kontrol Ekipmanları

fogging

Yüksek Basınç Sisleme

Yüksek basınçlı sisleme sistemi ile nem oranı kontrol altında tutularak fotosentez, terleme vb. olaylar için optimum iklimin oluşturulması gerekmektedir. Ortama verilecek suyu moleküllerinin miktarı otomasyon cihazı ile kontrol edilerek veriler psikometrik diyagrama işlenir ve sınır şartlara göre suyu miktarı ayarlanır.

Havalandırma Sistemi

Sera havalandırma sistemleri ile nem ve ısının düzensiz yayılması dengelenebilmektedir. Bu doğrultuda sera tepe havalandırma sistemleri, motorlu ve motorsuz redüktörler yardımı ile kremayer dişli-kaset takımı kullanılarak çalıştırılmaktadır.

blank
Circulating fans

Sirkülasyon Fanı

Sirkülasyon fanları, havanın nem ve sıcaklık oranlarının eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Bu durum, rijit bir iklim sağlayarak verimin artmasına doğrudan etki etmektedir. Üretiminde soğuk çekme yüksek kalite DKP saçtan mamul gövde, pervane kanatları kullanılmakta ve çevreye duyarlı elektrostatik epoxy toz boya ile korozyona karşı yüksek direnç sağlanmaktadır. Pervane kanatlarında ise yüksek kaliteyi yakalamak amacıyla ISO 1940 dinamik vibrasyon testi yapılmaktadır.

Cooling Pad

Genellikle fideliklerde ve tropikal bitki yetiştiriciliğinde soğutma maksadıyla kullanılan iklimlendirme sistemidir. Cooling pad petekleri kendi kendini temizleyebilen dik açılı oluklu tasarım sayesinde kiri ve yüzeyde oluşan atıkları dışarı atarak ekstra bakım gerekliliğini düşürür. Cooling pad sisteminin kullanılması ile iklim tipine göre değişkenlik göstermekle beraber yatırımcısına standart yıl içi üretim süresini 1 aya kadar uzatarak ekstra pazarlama süresi tanımaktadır.

cooling pad
thermal screen

Termal Perde Sistemi (Isı Perdesi)

Optima, the screen systems used in its projects are used to control heat, humidity, and light in greenhouses. Greenhouse screen are fabrics made of a combination of polyester wire with a thin aluminum layer with absorbent acrylic yarn. Greenhouse curtain systems have 2 different structures as push-pull and rope. Advantages of curtain system; humidity, light, temperature control, fuel savings up to 33%.

thermal screen
thermal screen
thermal screen