Isıtma Sistemleri

Sera Isıtma Sistemleri

Sera Isıtma Sistemleri

Sera ısıtma sistemleri, sera yapısı, iklim şartları ve ısı kaynağına göre uzman mühendis kadrosu tarafından dizayn edilmektedir. Isı kaynağından elde edilen ısı enerjisini verimli bir şekilde, seranın optimum sıcaklıkta kalarak bitkinin maksimum verimi elde etmesi odağında tasarlanmaktadır. Bu sayede ısı, seranın içerisinde homojen bir şekilde yayılabilmektedir

heading
heating

Isıtma sistemi içerisinde bulunan ekipmanlar; kollektör grubu, sirkülasyon pompaları, bypass hatları, ısı yüklü akışkan taşıyıcı borular, kepler, düşürücüler, spot ayaklar, bağlantı ayakları, sehpalar, çek-valfler, kompansatörler, manometreler, termometreler, flex boru, rakorlar, emniyet ventilleri, 3 yollu vanalar, kelebek vanalar, motorlu vanalar, elektrik ekipmanları, ısıya dayanıklı boyalar, bağlantı elemanları, ve yedek yakıt deposu olarak listelenmektedir.

heating
heating
heating

Isıtma Kazanları ve Eşanjörler

Sera ısıtmasında kullanılan ısı kaynakları ısıtma kazanları ve eşanjörlerdir. Yüksek kalite ve güvenlik standartlarında üretimi yapılan yüksek verimliliğe sahip ısıtma kazanları; doğalgaz-mazot, doğalgaz – fuel-oil, LPG-mazot, kömür gibi çeşitli yakıtlarla çalışabilmektedir. TS10217-2 standardında üretimi gerçekleştirilen kazanlar 6-16 bar arası işletme basıncında çalışan yüksek ömürlü üç geçişli kazanlardır. Titanyum plakalı eşanjörler ise bulunduğu tesisatı korumasının yanı sıra farklı plaka tipleri sayesinde geniş uygulama alanına sahip olup her türlü ısı transfer ihtiyacına uygun, verimliliği yüksek ve yatırım maliyeti düşük ekipmanlardır.

boiler
blank
blank
blank
blank

Bacalar

Bacalar ise seralarda oluşan duman ve gazın sera dışına çıkartılmasını sağlamaktadır. Bacanın tasarımındaki etkenler rüzgar alma durumu, bacanın montajının yapılacağı platformun yapısı ve dayanım durumuna göre özelleştirilmiş ve yüksek dayanımlı bacalar kullanılmaktadır.

blank