Yüzey Kaplama ve Örtüler

Sera Yüzey Kaplama ve Örtüleri

Sera Yüzey Kaplama ve Örtüleri

Polikarbonat

Sera sistemlerinde uzun ömürlü UV katkılı ,6-8-10-16 mm ölçülerinde 2-3-4 cidarlı olarak polikarbon levhalar kullanılır. Polikarbon levhalar yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olarak şiddetli rüzgâr, dolu ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır. Düşük ısıl geçirgenlik katsayısı sayesinde kullanıldıkları yapılarda daha fazla yalıtım sağlayarak enerji verimliliği performansını arttırırken yüksek ışık geçirgenliği sayesinde üretim verimini yükseltmektedir.

Polycarbonate
blank
blank
blank
blank

Plastik Kaplama

Plastik örtüler; üretiminde içeriğe eklenen LDPE, EVA, UV, UV+IR, AF, KD, LD, AD gibi çeşitli katkılar sayesinde istikrarlı bir ürün kalitesine ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Bunun yanı sıra çatı kaplama ve plastik örtüler sayesinde güneşten gelen ışınlar kırılarak sera içindeki her bölgenin güneş ışığına maruz kalması sağlanmaktadır. Bu doğrultuda UV bozulması dayanıklılığı ve doğal ışık geçirgenliği, ışık dağılımı ya da ısı tutumu için gerekli özel fotoselektif özellikleri birleştiren yüksek kalite ürünlerin kullanılması üretimi doğrudan etkilemektedir.

Plastik Klips

Plastik çıtalar, sera sistemlerinde bulunan plastik örtünün ve müştemilat brandasının sera konstrüksiyonuna tutturulması için kullanılan sabitleme elemanıdır. Plastik çıtalar özel bileşenlerin karışımı ile yüksek hassasiyette üretilmiş olması büyük önem taşımaktadır.

blank
blank

Sinek Tülü

Sinek tülleri, anti virüs bir yapıya sahip olarak üretilip seralarda yetiştirilen bitki ve fidelerin dışarıdan gelebilecek çeşitli zararlılardan korunması için kullanılmaktadır. Sinek tülleri genellikle 25, 40 ve 50 mesh şeklinde üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Yer Örtüsü

Optima, zemin izolasyonunda kullandığı yüksek dayanıklı yer örtüsünün avantajları arasında serada zararlı bitkilerin yetişip diğer bitkilere zarar vermesini engellemek, seralardaki aşırı kuruluğu ve nemi ortadan kaldırmak, toprağı izole ederek sera içinin hijyenik bir şekilde kalmasını sağlamak, seradaki virüs ve bakteri gibi canlılar ile mücadelede yardımcı olmak ve beyaz rengin yansıtıcılığı sayesinde ışık kaybını önlemek sıralanabilir.

Agrotextile