Yetiştirme Ortamı

Bitki Yetiştirme Sistemi

Bitki Yetiştirme Ekipmanları

Cocopeat

Optima cocopeath slabları; tamamen ekolojik olup hiçbir katkı malzeme içermemektedir. Hammadde olarak inceltilmiş kabukların, %60 chips-%40 peat ve %24-26 havalanma oranı, kullanılmasının çeşitli avantajları da bulunmaktadır. Bunlar yüksek su tutma kapasitesi, tohum ve bitkilerin hızlı gelişmesi, daha yoğun köklendirme, yüksek verimlilik, gelişim ve üretim kontrolünün sağlanması şeklindedir.

cocopeat
gutter

Askılı Yetiştirme Sistemi (Gutter)

Gutter sistemi genel olarak epoksi boyalı 600mm sac açılımına sahip sacdan imal edilen gutter, çelik halatlar, askı kancaları, gerdirme elemanları, tutucu konsollar, özel imalat teller, drenaj ekipmanları ve bağlantı parçalarından oluşmaktadır. Gutter sistemi, gutterın seranın konstrüksiyon makaslarına asılması ile drenajın kontrolünü ve gutter altı hava sirkülasyonu sağlayarak birçok kök hastalığının çözümünü sağlamaktadır.

Askı Halatları Sistemi

Optima askılı bitki yetiştirme sistemleri, yetiştirilen ürün yükünü konstrüksiyona aktararak taşınmasını ve bitkilerin düzenli şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Bitki askı sistemi temel elemanları ana taşıyıcı olarak 12mm galvanize halat, taşıyıcı 8mm galvanize halat, taşıyıcı 4mm galvanize halat, yardımcı taşıyıcı galvanize zincir ve bağlantı elemanlarından oluşmaktadır.

12mm
blank
hanging
cocopeat
domates-klipsi-min

Bitki Askı İpleri ve Klipsleri

Bitki askı ipleri, 3 mm kalınlığında paslanmaz çelik tel ve üzerine sarılı vaziyette bulunan yüksek dayanımlı tarım ipinden oluşmaktadır. Bitki klipsleri ise 25mm çapında, esnek ve yüksek dayanıklılıkta üretilmekte olup bitki gövdesinin askı iplerine sabitlenmesi maksadıyla kullanılmaktadır.